CoolSculpting nedir?

CoolSculpting, Harvard Medical School’un geliştirdiği, FDA onaylı ameliyatsız zayıflama teknolojisidir. Bir soğuk lipoliz yöntemi olup, dokulara zarar vermeden yağ hücrelerinin ısısını düşürerek, metabolizma tarafından vücuttan atılmasını sağlayan güvenli bir yöntemdir.

CoolSculpting için uygun adaylar kimlerdir?

Coolsculpting uygulaması, bir kilo verme yöntemi değildir. Diyet ve egzersize dirençli lokalize yağları hedef alan, yağ parçalayıcı etkisiyle vücudu biçimlendiren bir teknolojidir.

CoolSculpting hangi bölgelere uygulanır?

Bölgesel yağlanmanın olduğu tüm bölgelerde başarıyla uygulanabilir. Karın, bel, basenler, bacaklar, diz içleri, gıdı, sırt ve kollarda uygulanmaktadır. Farklı genişlikteki alanlara uyumlu değişik başlıkları sayesinde büyük hacimli bir karında da diz içleri gibi küçük alanlarda da etkili olmaktadır.

CoolSculpting tedavisi ağrılı mıdır?

İşlem, ağrısız ve acısızdır. Aplikatör, uygulama yapılacak alana yerleştirildikten sonra kişi çekme ve soğuma hisseder. En başta hafif bir hassasiyet oluşsa da birkaç dakika içinde hastalar bu hisse alışacağından kaybolur.

CoolSculpting uygulaması ne kadar sürer? Sistem nasıl çalışır?

CoolSculpting uygulama süresi, uygulama yapılacak bölge sayısına göre değişmektedir. Örneğin karın bölgesi, en az 2 bölge; basenler, sağ ve sol yan olmak üzere 2 bölge şeklinde uygulanır. Tedavi edilecek bölge sayısına göre uygulama 2-3 güne yayılabilir. Uygulama 30-60 dakika kadar sürer ve genelde tek seans yeterlidir. Yağ hücrelerinin soğuk lipoliz teknolojisi ile parçalandığı işlemin uygulanacağı bölge ya da bölgeler hekim tarafından belirlendikten sonra bu bölgeler cildin korunması için ıslak mendil benzeri koruyucu özel bir malzeme ile kapatılır. Aplikatör belirlenen bölgeye yerleştirilir. Hafif bir vakum ile cihaz otomatik olarak ilgili bölgeyi uygulama başlığının haznesi içine çeker ve böylece yarım saat sürecek kontrollü soğutma işlemi başlar.

Coolsculpting kaç seans uygulanır?

Coolsculpting tedavisi genellikle, tek seans şeklinde uygulanmaktadır. Bazı özel vakalarda daha etkili sonuç elde etmek için 2-3 ay sonrasında bir seans daha gerekebilir.

İyileşme süreci nasıldır?

Prosedür sırasında cerrahi işlem uygulanmadığı için iyileşme süreci yoktur. İşlem sonrasında, kişiler günlük hayatlarına hemen dönebilmektedir. Coolsculpting uygulaması ile değişime uğrayan yağ hücreleri işlemden iki hafta sonra lenf sistemi yoluyla vücuttan atılmaya başlar. Tedavinin nihai sonucu ise 6-7 hafta sonra ortaya çıkar.

CoolSculpting sonuçları kalıcı mıdır?

CoolSculpting yöntemi ile yapılan bölgesel zayıflama uygulamasında yağ hücrelerinin bir kısmı tamamen ortadan kalktığı için tedavinin etkisi kalıcıdır.
 

İşlem sonrasında diyet yapmak gerekir mi?

CoolSculpting uygulaması sonrasında özel bir diyet yapmak gerekmez. Ancak tedavinin olumlu etkilerinin devamı için kilo kontrolü gereklidir.

 

CoolSculpting için doğru bir aday mısınız?

CoolSculpting uygulaması bir kilo verme işlemi değildir. Bu nedenle kilolu kişilere önerilmez. Zayıflama değil vücut şekillendirme yöntemidir. Tedavi için en uygun adaylar, ameliyat olmak istemeyen ve ideal kilosuna yakın olan, ancak basen, karın, sırt ya da kalçasındaki bölgesel fazlalıklarından şikâyetçi olanlardır.

bize ulaşın

Loading

Nisbetiye Cd. Erdölen İş Merkezi, D:38/14

Beşiktaş/İstanbul | Konuma Gitmek İçin Tıklayınız.