Fokuslu Ultrason Teknolojisi (HIFU) UltraShape V3 – Vücut Şekillendirme

UltraShape V3 (HIFU) nedir?

Lokal yağlanmaya karşı etkili ve güvenli bir vücut şekillendirme yöntemidir. Yağ dokusunda odaklanan ses dalgalarının yarattığı basınçla, yağ hücrelerinin parçalanmasına sebep olur. Bu sayede yağ kalınlığını azaltır ve ameliyatsız vücut şekillendirmeye, lokal yağlanmadan kurtulmaya yardımcı olur. Sonuçları, bilimsel ve klinik olarak kanıtlanmış, ölçülebilir, tomografi, MR gibi görüntüleme yöntemleriyle ispatlı ve göreceli olarak uzun sürelidir.

 

UltraShape V3 nasıl çalışır?

Odaklanmış ultrasonda, yağ dokusu derinliğinde odaklanan ses dalgası oradaki yağ hücresini patlatıyor ve yağ hücrelerini ortadan kaldırıyor. Civarındaki sağlıklı dokuya da zarar vermiyor. UltraShape HIFU (High Intense Focus Ultrasound) teknolojisi, lokal zayıflamada özellikle karın bölgesi ve basenlerde etkili oluyor.

 

UltraShape V3 kimlere uygulanır?

Odaklanmış ses dalgaları tedavisi sağlıklı kadın ve erkeklerde kullanılabilir. Bölgesel yağlarından ameliyatsız kurtulmak isteyen hastalara alternatif bir incelme olanağı sunar. Hastayı seçmek yöntemin başarısı için kuşkusuz son derece önemlidir.

 

UltraShape V3 hangi alanlara uygulanabilir?

  • Karın
  • Bel
  • Uyluk
  • Kalça ve kollar

 

UltraShape V3 nasıl uygulanır?

İşlem 45 ile 60 dakika arasında değişen seanslarda, karın, kalça, uyluk, kollar veya bel bölgesinde ses dalgaları kullanarak, yağ hücrelerini diğer dokulara zarar vermeden ortadan kaldıran bir teknolojidir. UltraShape tedavisi sırasında, yağ hücrelerinin çeperleri çatlar. Yağ hücreleri önce sıvı olarak hücrelerin arasına yayılır ve sonra da damar ve lenf sistemleriyle karaciğere gider. Karaciğer, bu yolla gelen yağları, tıpkı yemekten gelen yağlar gibi, doğal olarak metabolize eder. Bir kısım parçalanmış yağ hücreleri ise, vücudun savunma hücreleri tarafından sarılarak uzaklaştırılır ve barsak yoluyla atılır. Sonrasında hastalar hemen günlük hayatlarına devam edebilirler. 3 seanstan sonra 4-10 santimetre arasında değişen incelmeler gözlenmiştir. Acısız ve rahat bir işlemdir. İstenilen bölgelerdeki yağı anezteziye gerek kalmadan azaltır. Ses dalgalarının enerjisi, yağ dokusunda odaklanır, etrafındaki damarlar, sinirler ve dokular etkilenmez.