BTL EMSELLA™ Chair ile İdrar Kaçırma (Üriner İnkontinans) Karşıtı Uygulama

BTL EMSELLA ™ Chair nedir?

İdrar kaçırma, özellikle 30 yaş üstü kadınların neredeyse yarısını etkileyen önemli bir sağlık sorunudur. Görülme sıklığı nedeniyle, kadınlar bu sorunla başa çıkabilmek için emici pedler kullanarak, yanlarında ekstra iç çamaşırları taşıyarak ya da sıvı alımını azaltarak mücadele etmeye çalışırlar.

 

BTL EMSELLA ™ teknolojisi, idrar kaçırma sorununa invaziv olmayan bir seçenek sunarak devrim yarattı. BTL EMSELLA ™, idrar kaçırmanın tedavi edilmesini ve dolayısıyla yaşam kalitesinin iyileşmesini arzulayan her yaştaki kadın için mükemmel bir seçenektir.

 

BTL EMSELLA ™ İdrar Kaçırmayı Önlemeye Nasıl Yardımcı Olur? 

FDA onaylı BTL EMSELLA ™ teknolojisi, idrar kaçırma karşıtı uygulamada derin pelvik taban kaslarını nöromüsküler kontrolü uyarmak, güçlendirmek ve zayıf pelvik kasların rehabilitasyonu için yüksek yoğunluklu odaklanmış elektromanyetik teknolojiyi (HIFEM Teknolojisi) kullanır.

BTL EMSELLA ™, pelvik tabandaki motor nöronları aktive etmek için MRI’ ya benzeyen yüksek yoğunluklu bir elektromanyetik alan kullanır.

 

BTL EMSELLA ™ Nasıl Uygulanır?

Hastalar normal kıyafetleri ile bir koltukta rahatça otururlar. Koltuk, pelviste hedeflenen dokuya odaklanır, kasları güçlendirir ve pelvik organların desteğini sağlamaya yardımcı olur.

 

Uygulama Esnasında Ağrı Hissedilir mi?

Prosedür kesinlikle ağrısızdır. Bununla birlikte, elektromanyetik koltukta otururken, kaslar tekrar tekrar kasıldığından pelvik bölgede biraz karıncalanma hissedebilirsiniz.

 

Uygulama Ne Kadar Sürer?

Seanslar sadece 28 dakika sürer, bu süre boyunca BTL EMSELLA 11.200 kasılmaya neden olur.

Sonuçlar ve hasta deneyimi kişiden kişiye değişebilir.