Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt bakımı nedir?

Eğitimli uzmanlar tarafından, soruna yönelik profesyonel ürünlerle ve cildin ihtiyaçlarına uygun olarak yapılan kapsamlı bakım işlemidir.

 

Cilt bakımının faydaları nelerdir?

Uzman ellerde, doğru ürünlerle yapılan bir cilt bakımı; akne sorunlarının giderilmesini ya da hafifletilmesini, lekelerin hafifletilmesini, anti-againg ve lifting etkisi, gözeneklerin sıkılaşmasını, cildin nemlenmesini, parlamasını ve pürüzsüzleşmesini sağlar.

 

Kimler cilt bakımı yaptırmalıdır?

Erken yaşlardan itibaren cilt bakımına başlamak gelecekte cildimizin daha iyi ve daha sağlıklı görünmesini sağlayacaktır. Cilt bakımı için kişinin gerçek yaşından çok cilt yaşı önemlidir. Bizim önerimiz cildi için geleceğe yatırım yapmak isteyen herkesin, 20’li yaşlardan itibaren, ayda bir kez profesyonel cilt bakımı yaptırmasıdır.

Cilt bakımı nasıl yapılır?        

Cildin sağlığını, ışıltısını koruması ve normal işlevini sürdürebilmesi için cilt tipine uygun ürünlerle düzenli aralıklarla bakım yaptırmak son derece önemlidir. Hangi ürünlerin seçileceği, seans aralıkları, seansların ne kadar süreceği tamamen kişinin ihtiyaçlarına göre belirlenmektedir. Cilt tipi, nasıl bir tedaviye ihtiyaç duyulduğu, hangi ürünlerin cilt tipine uygun olacağı saptandıktan sonra bakıma geçilir. Klasik bir cilt bakımı genellikle 5 temel aşamadan oluşur:

  • İlk aşama; cilt tipine uygun bir temizleyici ile cildin temizlenmesidir.
  • Temizlenen cildin peeling ve buhar işlemiyle gözenekleri açılır, siyah noktaları temizlenir.
  • Uygun bir tonik ve nemlendirici sürülür.
  • Cilt için uygun bir maske uygulanır.
  • Maske çıkarılır, sıkılaştırma için tonik ve ihtiyaca uygun serum ile krem uygulanarak masajla cilt bakımı sonlandırılır

 

Profesyonel cilt bakımında amaç nedir ve ne sıklıkla yapılır?

Ayda bir uygulanacak profesyonel bir cilt bakımında amaç, cildin daha alt katmanlarına bakım ürünlerinin ulaştırılarak cildin ihtiyaçlarını gidermek ve böylece cildin gençliğinin ve tazeliğinin devamlılığını sağlamaktır.

Ancak ayda bir kez yaptırılacak cilt bakımlarından maksimum fayda sağlamak için kişi evde de cildinin bakımını düzenli olarak sürdürmelidir. Cilt tipine uygun ürünlerle cilt mutlaka her gün temizlenmeli ve uygun bir nemlendirici ile düzenli olarak nemlendirilmelidir.