Lazerle Genital Bölge ve Koltuk Altı Beyazlatma

Lazerle genital bölge ve koltuk altı beyazlatma

Birçok kişi için önemli bir kozmetik sorun olan genital bölge ve koltuk altındaki renk değişiklikleri lazerle başarılı bir şekilde tedavi edilebilmektedir. Bu renk değişimlerine hormonal sebepler, lazer epilasyon, ağda, terleme, aşırı deodorant kullanımı, sentetik iç çamaşırı kullanmak, gebelik, doğum kontrol ilaçları ve yaşlanma neden olabilir.

 

Genital bölge ve koltuk altı beyazlatma lazerle nasıl yapılır?

Lazerle genital bölge ve koltuk altı beyazlatma, Fraksiyonel karbondioksit lazer uygulamalarından biridir. Genital bölgede veya koltuk altında renk koyulaşması ve siyahlaşma gibi durumların önüne geçmek için kullanılan etkili bir yöntemdir. İşlem ağrısızdır ve işlem sırasında ya da sonrasında bir acı hissedilmez. Uygulamadan hemen sonra kişi günlük yaşamına devam edebilir. Cinsel yaşama dönüş için ise ortalama 1 hafta beklemek önerilir.

 

Genital bölge ve koltuk altı beyazlatma kaç seans yapılmalıdır?

Lazerle renk açmada genelde tek seans yeterli olsa da bazı kişilerde birden fazla uygulamaya gerek duyulabilmektedir. Lazerle genital bölge beyazlatma işlemlerinde iç dudaklar, dış dudaklar, vajina girişi, anal bölge, makad bölgesi veya genital bölgenin tümü beyazlatılabilir. lazerlerle ayrıca meme altı, dirsekler ve dizlerin üzerindeki kararmalar gibi tüm ciltte meydana gelen renk değişimleri tedavi edilebilmektedir.

 

Lazerle beyazlatma sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Fraksiyonel lazerle renk açma uygulamasından sonra hekiminiz birkaç gün boyunca kullanmanız için bazı kremler önerebilir. Bu kremler iyileşmenin daha hızlı olmasında oldukça faydalıdır. Uygulamanın yapıldığı gün ve takip eden ilk günlerde ödem, hafif su toplaması, kızarma ve kararma gibi hafif yan etkiler meydana gelebilir. Bunlar kısa sürede kendiliğinden iyileşirler. İşlemden sonra 2. günden itibaren cilt üzerinde kabuklanma ortaya çıkar. 2 ile 7 gün boyunca deri pul pul dökülmeye devam eder.

Ortalama bir ay içinde alttan gelen yenilenmiş cilt dokusu tedavi edilen bölgede homojen renkte, parlak, dolgun ve sağlıklı bir görünüm sağlar.