Ameliyatsız Gıdı Estetiği (Gıdı Eritme)

Gıdı nedir?

Gıdı veya diğer bir adı ile gerdan, çene altında yağ birikmesidir. Genetik faktörler, yaşın ilerlemesi ya da kilo alımı genelde çene altındaki bölgede yağ birikimine veya elastikiyet kaybına neden olur ve bu durum kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterir. En yaygın görülen şekli halk arasında gıdı olarak bilinen çene altındaki (double chin) yağ birikimidir. Çene altındaki bu yağ fazlalığı ve elastikiyet kaybı yüz ovalinin bozulmasına neden olur.

 

Gıdı eritmede etkili olan uygulamalar hangileridir?

Gıdı yani çift çene görüntüsünü düzeltmekte başarılı sistemlerden biri yağ hücrelerini dondurarak azaltan CoolSculpting ile yapılan CoolMini uygulamasıdır. Bir diğer uygulama bölgeye mezoterapi yoluyla yağ eritici deoksikolik asit enjekte etmektir. Ayrıca Ulthera ve truSculpt iD de özellikle gıdı bölgesinde sarkma da varsa yüz ovalini sıkılaştırmak ve şekillendirmek için destek aldığımız diğer teknolojik uygulamalardır. Hasta için hangi uygulamanın faydalı olacağını belirlemek ise tedavinin en önemli adımıdır.

 

CoolSculpting Teknolojisi ile Gıdı Eritme Nedir?

Çene altında biriken yağları eritmede etkili tedavilerden biridir. Çene altı için özel olarak tasarlanmış CoolMini aplikatörü ile bölge kontrollü olarak soğutuluyor ve yağ hücreleri dondurularak, yağ hücrelerinin daralması ve büzülerek bozulması sağlanıyor. Parçalanmış yağ hücreleri metabolize edilerek lenf sistemi aracılığıyla doğal yollardan vücuttan atılıyor.

 

CoolMini Güvenli Bir Uygulama mıdır?

FDA onaylı ve patentli soğuk lipoliz (CoolSculpting) gıdı bölgesi için de güvenli ve etkili bir yöntemdir.

 

Tedavi İçin Kaç Seans Gerekir?

Tek seansta gıdı bölgesindeki yağ dokusunun %25 ile %30 kadarı yok edilir. Ancak nihai sonucun görünmesi için ortalama 2 ile 3 aylık bir zaman gerekiyor. Genelde tek bir seans yeterli olsa da gıdı bölgesindeki yağlanma fazlaysa 1 ay sonra yeni bir seans daha uygulanması tavsiye edilebiliyor.

 

CoolMini Kimler İçin Uygundur?

CoolMini uygulaması için en uygun hasta adayları cilt elastikiyetini kaybetmemiş ancak çene altı bölgesinde yağ fazlalığı olan kişilerdir.

 

Seansın Süresi Ne Kadardır?

CoolMini seansı ortalama 1saat sürüyor. Uygulamadan sonra hasta günlük yaşamına hemen geri dönebiliyor.

 

Mezoterapi ile Gıdı Eritme Nasıl Yapılır?

Deoksikolik asit içeren ilaç cilt altındaki yağ dokusuna enjeksiyon yoluyla verilir. Deoksikolat vücutta doğal olarak yağları yakmak amacı ile üretilen bir moleküldür ve tamamen güvenlidir.

 

Mezoterapi ile Gıdı Eritme Kimler İçin Uygun değildir?

 

Gıdı bölgesinde yağ birikimi az olanlar, enjeksiyon bölgesinde aktif enfeksiyonu bulunanlar ve 18 yaşından küçük olanlar için lipoliz yöntemi uygun değildir.

 

Ne Gibi Yan Etkileri Vardır?

Uygulamadan sonra ödem ortaya çıkabilir ve bu ödem birkaç günde iyileşir. Ayrıca kızarıklık, morarma gibi yan etkiler oluşabilir bunlar da genellikle birkaç saat içinde kaybolur.

 

Kaç Seans Uygulama Gerekir?

Genellikle 2 ile 4 seans gıdının erimesi için yeterli oluyor.