Mavi Işık Akne Tedavisi (Isolaz)

Mavi Işık ile (Isolaz) Akne Tedavisi Nedir?

 

Isolaz mavi ışık, benzersiz bir akne terapi yöntemidir. Isolaz, mevcut akneyi ağrısız bir şekilde temizlemek, dezenfekte etmek ve iyileştirmek için vakum ve mavi ışık terapisini birleştirerek problemin köküne iner. Vakum ölü cilt hücrelerini, kiri, siyah noktaları ve fazla yağı hafifçe gevşetip çıkararak gözenekleri derinlemesine temizler, cildi içeriden dışarı doğru arındırır ve tazeler. Aynı zamanda, lazer, akneye neden olan bakterileri yok ederek mevcut lezyonların daha hızlı iyileşmesini sağlar. Lazer ışığı ayrıca yağ üretimini azaltır ve ileride yeni akne oluşumunun önüne geçer.

 

Mavi Işık ile Akne Tedavisinin Etkileri Nelerdir? Hangi Tür Aknelerde Etkilidir?

 

Isolaz, tüm cilt tiplerinde; püstüler akne, komedon akne ve hafif ile orta derecede enflamatuar akne (akne vulgaris) dahil olmak üzere hafif ve orta derecede akne tedavisinde etkilidir.

 

  • 24 ile 48 saat içerisinde anında etki gösterir. Kızarıklığın azaltılması, ciltteki renk değişiminin toparlanması ve ciltteki kuruluğun/izlerin hafifletilmesine yardımcı olur.
  • Akne lezyonlarının (sivilce, leke, püstül) ve yağ üretiminin kayda değer ölçüde azalmasına yardımcı olur.

 

Mavi Işık ile Akne Tedavisi Bütün Cilt Tiplerinde Uygulanabilir mi?

 

Mavi Işık (Isolaz) tedavisi bütün cilt tiplerine (açık veya koyu) uygundur.
Gözeneklerin en derinine iner ve FDA onaylıdır.

 

Isolaz Sırt ve Göğüsteki Akneler İçin Etkili midir?

 

Evet, Isolaz tedavisi hem vücuttaki aknelerde (sırt ve göğüs) hem de yüzdeki akneler üzerinde etkilidir.

 

Neden Isolaz Tedavisini Tercih Etmeliyim?

 

Isolaz, tüm akne tiplerini etkili bir şekilde tedavi eder. Püstüler ve komedonal aknenin yanı sıra hafif ile orta derecede akne vulgaris ve hormonal veya kistik akneyi tedavi etmek için FDA tarafından onaylanan tek sistemdir. Vücuttaki herhangi bir bölge sırt, göğüs, kollar ve yüz dahil Isolaz ile tedavi edilebilir.

Kronik akneden muzdarip olmasanız bile, Isolaz gözeneklerinizin boyutunu küçülterek, siyah noktaları temizleyerek cildin görünümünü iyileştirir. Isolaz ile siyah nokta, sivilce ve tıkanmış gözenekleri tedavi ederek daha ciddi akne sorunlarının ortaya çıkmasını önlemek mümkün olabilmektedir.

 

Mavi Işık ile Akne Tedavisi Etkili ve Güvenli Bir Uygulama mıdır?

 

Tek başına güvenilir ve etkili sonuçlar alınabilen bir akne tedavidir. Ayrıca farklı tiplerdeki akne problemleri için tamamlayıcı tedavi olarak da uygulanabilir. Isolaz, topikal tedavilere hızlı başlangıç yapmanızı sağlayıp, cildinizin ürünleri daha iyi absorbe etmesine de yardımcı olur.

Isolaz tedavisi antibiyotiklere, topikal ürünlere veya lazer tedavisine yanıt vermeyen hastalarda lezyonların 1 ay içinde 75%’e kadar azaltılmasına yardımcı olabilir.

Tedaviden sonra hayatınıza kaldığınız yerden rahat bir şekilde devam edebilirsiniz. Konforludur ve diğer akne tedavilerinin aksine, güneşe duyarlılığa neden olmaz

 

Mavi Işık ile Akne Tedavisi Acılı mıdır? Seanslar Ne Kadar Sürer?

 

Yayınlanmış klinik çalışmalarda, hastaların yüzde yüzü tedavinin acısız olduğunu belirtmiştir. Seans süreleri tedavi edilen bölgeye göre değişir. Uygulama öncesi cildi uyuşturmak gerekmez. Cilt sadece su ile nemlendirilir ve Isolaz ucu cilde temas ettirilir. Yüzdeki tedaviler için seanslar ortalama 15 ile 20 dakikadır. Daha büyük alanlarda seanlar genellikle 45-60 dakika sürer.

 

Tedavi İçin Kaç Seans Gerekir?

 

İlk sonuçları almak için genellikle 4 ile 6 seanslık tedaviye ihtiyaç vardır. Bununla birlikte, kesin tedavi sayısı hastadan hastaya değişir. Sizin için kaç seans gerekeceğine hekiminiz karar verecektir.

 

Mavi Işık Tedavisinden Neler Beklemeliyim?

 

– Siyah nokta, yağ ve birikintileri temizler

– Akne izlerini gözle görülür derecede giderir

– Gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olur

– Cilt dokusunun yenilenmesine yardımcı olur