Ameliyatsız Burun Estetiği

Ameliyatsız Burun Estetiği Nedir

 

Tıbbi rinopilasti yani dolgu malzemeleri ile burun şekillendirme, cerrahi müdahale olmadan burunda yapılan değişiklikleri ifade eder. Öncelikle şunun altını çizmek gerekiyor. Her burun toksinle ya da dolgular ile şekillendirilmeye uygun değildir. Bazı ciddi kusurları ve deformasyonları bu yöntemle düzeltmek mümkün olmayabilir. Burunda fonksiyonel bir problem varsa bunu mutlaka bir kulak burun uzmanı ya da plastik cerrahi uzmanının değerlendirmesi gerekir. Herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan ve burnunda fonksiyonel problem bulunmayan, yani tıbbi rinoplastiye uygun olanlarda yaptığımız ufak tefek düzeltmeler ile burun şeklinde büyük farklar yaratabiliyoruz.

Bu uygulamada, dolgu enjeksiyonu ile burun kökündeki boşluklar, girintiler, burun ucu düşüklükleri, kontur eksiklikleri ve asimetriler en aza indirilebiliyor hatta tamamen ortadan kaldırılabiliyor.

 

Burun dolgusu nasıl yapılır?

Uygulama öncesinde genellikle burun üzerine ve çevresine bir anestetik krem uygulanır daha sonra belirlenen alanlara içeriği hyaluronik asit olan dermal dolgular enjekte edilir. Uygulama sonrası arzu edilen estetik görünüm büyük ölçüde sağlanmış olur. Bazı durumlarda bir hafta sonraki kontrol seansında eğer gerekli görülürse ufak tefek düzeltmelerle burnun son şeklini alması sağlanır.

 

 

Burun dolgusunun avantajları nelerdir?

Ameliyat olmak istemeyen ya da ameliyatı düşünen ancak henüz kendini hazır hissetmeyen kişiler için iyi bir seçenektir. Uygulama basittir. Belirli bir bölgeye az miktarda dolgu malzemesi enjekte etmek çoğu zaman yeterlidir. Bazı vakalarda arzu edilen sonuç elde edilinceye kadar doldurmaya devam etmek hatta ideal şekli yakalamak için toksinlerden de yardım almak mümkündür. Ameliyatsız burun estetiği, cerrahi tekniklere kıyasla çok daha ekonomiktir. Hastanın sonuçtan memnun olmadığı durumlarda her zaman geri dönüş imkanı vardır

 

Burun dolgusu ayrıca cerrahi rinoplasti uygulanmış ancak sonrasında ufak tefek düzeltmelere ihtiyaç duyulan hastalar için de iyi bir seçenektir.

 

Burun dolgusunun etkisi ne kadar sürer?

Burun dolgusunda sonuç kalıcı değildir. Dolgu, malzeme ve enjeksiyon tekniğine bağlı olarak bir ila iki yıl içinde tamamen kaybolur ve burun orijinal şeklini alır. Dolgu malzemelerinin türüne göre etki süreleri de farklıdır.

 

Burun dolgusunda iyileşme süreci nasıldır?

Burun dolgusu uygulamasının ardından normal hayata hemen devam edilebilir. Şişlik, morluk ve iyileşmek için evde kalmaya gerek yoktur. Hasta memnuniyetinin en yüksek olduğu estetik uygulamalardan biridir.