Cooltech Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama

Cooltech Soğuk Lipoliz Uygulaması Nedir? Nasıl Etki Eder?

Özellikle karın yan yağları, göbek, basen, bacak, üst kol, kalça gibi bölgesel yağlanmanın en fazla görüldüğü bölgelerin Soğuk Lipoliz için geliştirilmiş cihaz yardımı ile -8 derecede dondurularak programlı ve kontrollü bir şekilde vücuttan uzaklaştırılma tedavisidir.

 

Cooltech Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama İşlemi Nasıl Uygulanır? 

Cooltech Soğuk Lipoliz, ortalama olarak 70 dakika sürer ve son derece konforlu bir uygulamadır. Bölgesel yağlarından kurtulmak isteyen ama liposuction gibi cerrahi bir çözüm yerine ameliyatsız alternatifleri düşünenler için ideal bir yöntemdir. Uygulanmadan önce hedef bölgeye cildin zarar görmemesi için özel anti-freezli bir pad yerleştirilir. Padlerin üzerine cihazın özel başlıkları dikkatlice yerleştirilerek cihaz çalıştırılır ve istenmeyen yağların başlıkların içine vakumlanarak dondurulması başlatılır. Soğuk Lipoliz uygulaması aynı anda iki farklı başlıkla iki farklı bölgeye yapılır. Dolayısıyla tek bir seansta iki farklı bölgedeki istenmeyen yağları hedef almak mümkün olur. Vakum işleminden sonra 70 dakika boyunca içeri çekilen istenmeyen yağlar -8 derecede kontrollü bir şekilde dondurulur ve bu yağ hücrelerinin ölümü sağlanır. İşlem sırasında hasta herhangi rahatsızlık hissetmez ve 70 dakika sonra cihaz otomatik olarak kapanır. Başlılar çıkarıldıktan sonra dondurulan bölgeye birkaç dakika boyunca dolaşımı arttırmak ve vakumun etkisini düzenlemek için birkaç dakikalık özel bir masaj uygulanarak işlem tamamlanır.

 

Cooltech Soğuk Lipoliz ile Ameliyatsız Zayıflamanın Herhangi Bir Yan Etkisi Var mıdır?

Cooltech Soğuk Lipoliz ile bölgesel yağların yok edilmesi işlemi sırasında hasta hiçbir şekilde ağrı duymaz. Sadece uygulama bölgesinde hafif bir soğukluk hissi vardır ancak bu rahatsız edici bir his değildir. 70 dakika süren bu konforlu uygulama doğru uygulandığı takdirde hiçbir yan etkisi yoktur.

 

Cooltech Soğuk Lipoliz ile Zayıflama İşlemi Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Cooltech Soğuk Lipoliz uygulamasında genellikle tek seans yeterli olmaktadır. Ancak hastanın istenmeyen bölgesel yağlarının çokluğuna, uygulama bölgesine ve hedeflediği incelmeye bağlı olarak daha fazla seans uygulanmasında da herhangi bir engel yoktur fakat seans aralığı minimum 2 ay olmalıdır.