Labioplasti Vajina Dış Dudak Estetiği

Vulva Estetiği: Genital Dış Dudakların Gençleştirilmesi

 

Kadınlarda vulva dediğimiz bölge, dış (büyük dudaklar) ve mons pubis dediğimiz (Venüs tepesi) tüylü alandan oluşur.
Bu bölgede yaptığımız estetik girişimler:

1. Genital ciltteki kararmaların tedavisi (genital renk açma/genital bleeching/beyazlatma):

Hastanın yaşı, cilt kararmasının şiddeti ve isteğine bağlı olarak Lazer ile renk açma ve /veya buna ek olarak kullandığımız renk açıcı peeling jelleri kullanıyoruz. Genellikle 2-3 hafta aralıklarla lazer ve peeling jel ile kombine tedaviler uygulamaktayız ve renkte büyük ölçüde açılma sağlamaktayız. Burada önemli bir diğer husus, renk tedavileri, zaman gerektirdiğinden hastanın sabırla ve aksatmadan tedaviyi tamamlamasıdır.

PRP uygulamaları: hastanın kendi kanından alarak hazırladığımız PRP enjeksiyonları da renkte ve cilt kalitesinde oldukça güzel etkiler göstermektedir. Bu bağlamda cilt sıkılaştırıcı gençlik aşıları olarak tanımlanan vitamin enjeksiyonları vemezoterapiler de yaptığımız, genital bölge gençleştirici işlemlerdir.

2. Dış dudakların zaman içinde yağ dokusunun ve deri elastıkiyetinin kaybına bağlı içlerinin boşalmış, buruşmuş ve sarkmış görünmesinin tedavisi bir kaç şekilde yapılabilir:

Yağ dolgusu: hastanın herhangi bir bölgesinden (bacak ve karın gibi) aldığımız yağdokusu özel bir işlem ile hazırlanır ve bu dudakların içine enjekte edilir. Genital bölgeye özgü hyalüronik asit dolgu enjeksiyonları ile de dudaklar genç, diri ve dolgun hale getirilebilir. Bu tedavilerle buruşmadan kaynaklı daha koyu renkte görünen dudakların rengi de kendiliğinden açılır.