Yağ Yakma ve Vücut Şekillendirme (EmSculpt)

EmSculpt nedir?

Vücut şekillendirme cihazlarının hepsi yağ azaltmaya ya da cildi toparlayıp sıkılaştırmaya yöneliktir. Fazlalıklarınız az ama fit olmak ve fit kalmak istiyorsunuz ya da karnınızın veya poponuzun şekillenip daha iyi görünmesini istiyorsunuz, bu durumda yapmanız gereken ilk şey alt yapıyı oluşturmaktır. Vücudumuzun 3/1 kastan oluşuyor ve arzu ettiğiniz vücuda kavuşmak için önce kasların güçlendirilip geliştirilmesi gerekiyor. EmSculpt cihazı tam da bu amaca yönelik olarak geliştirilmiş, kasları güçlendirirken bir yandan da yağ yakmaya yardımcı olan bir uygulamadır. Ayrıca EmSculpt dünyanın ilk cerrahi olmayan popo kaldırma yöntemidir. Bu uygulama sayesinde, karın kaslarını çalıştırmak, popoyu dikleştirmek ve şekillendirmek, fit bir vücuda sahip olmak mümkün olabiliyor.

 

EmSculpt tam olarak ne yapar?

EmSculpt, ilk olarak yağın altındaki kas temellerini oluşturur ve sağlamlaştırır. Aynı zamanda kas yoğunluğunun artması ile karın yağının azalmasını sağlar. Aynı anda hem daha ince hem daha atletik bir vücut hattının ortaya çıkmasına yardımcı olur. Kalçalara uygulandığında tüm kasları güçlendirerek daha kalkık, atletik bir popo oluşmasını sağlar. Kas yoğunluğu artarken biçimli bir daralma gerçekleşir.

 

EmSculpt kimlere uygulanabilir?

EmSculpt uygulamasından sağlıklı kadın ve erkek herkes faydalanabilir.

 

EmSculpt güvenli bir işlem midir?

EmSculpt bir ısıtma/soğutma prensibine dayanmaz, bu nedenle yanma, yara izi veya ödem riski yoktur. Cihaz, Amerikan Sağlık Örgütü̈ (FDA) tarafından onaylıdır ve tıbbi CE sertifikasına da sahiptir.

 

EmSculpt ağrılı bir işlem midir?

EmSculpt ile uygulama ağrısızdır. Seanstan sonra kişiler ağrı hissetmediklerini sadece yoğun bir egzersiz yapmış gibi hissettiklerini ifade ediyorlar.

 

İyileşme süresi gerektirir mi?

EmSculpt uygulamasından sonra bir iyileşme sürecine ihtiyaç yoktur. Uygulamadan hemen sonra normal hayata geri dönmek mümkündür.

 

EmSculpt sonuçları ne zaman ortaya çıkar?

Sonuçlar yaşa, fiziksel duruma, beden kitle endeksine (BMI) göre değişebilir. Olumlu sonuçlar genellikle son seanstan 2 ile 4 hafta sonra ortaya çıkar ve seansları takiben birkaç hafta boyunca iyileşme devam eder.

Sonuçların ömrü ne kadardır?

Klinik çalışmalar uygulamadan sonra hem kas hem de yağdaki etkilerin bir yıl sonra bile devam ettiğini göstermektedir.

Neden EmSculpt?

Amerika’da EmSculpt ile 65.000 den fazla uygulama yapılmış ve bugüne kadar kötü bir geri bildirim alınmamıştır. EmSculpt uygulamasının etkinliğini kanıtlayan çok sayıda bilimsel çalışma bulunmaktadır.

EmSculpt kaç seans yapılıyor?

EmSculpt uygulaması hekim konsültasyonuna göre değişiklik gösterse de normal şartlarda haftada 2 kez toplamda 6 seanslık paketler öneriliyor. 6 seanstan fazlasını yapmak için kasın belirli bir süre dinlendirilmesi ve yeni kas oluşumunun beklenmesi gerekiyor. EmSculpt ile idame uygulaması bulunmuyor çünkü kaslara ve yağa yaptığı etki bir yılı geçmesine rağmen azalmıyor. Aksine artış gösteriyor. Bu yüzden idame uygulama yerine daha da üzerine konulmak istenir ise 6 seanstan daha fazlası planlanabiliyor.

 

 

Loading