Profound RF Ameliyatsız Cilt Sıkılaştırma

Profound RF Nedir?

Profound RF ameliyatsız cilt gençleştirmede yeni bir dönem açıldı. Profound, Bipolar Mikroiğneli Radyofrekans teknolojisi sayesinde yüzdeki ve vücuttaki sarkmaları kendi kategorisindeki cihazlardan çok daha güçlü bir şekilde tedavi ediyor. Tedavinin hyalüronik asit miktarını arttırdığı, kolajen sentezini 2 kat, elastin sentezini de 5 kat arttırdığı klinik çalışmalarla kanıtlanmış ve FDA tarafından onaylanmıştır. Sistemin en önemli özelliklerinden biri de kol içi ve bacak içi gibi sarkmanın daha sık görüldüğü vücut bölgelerde de meydana getirdiği gençleşme.

Profound RF tedavisi nasıl bir uygulamadır?

Profound, genellikle 45 dakika veya uygulamaya yapılacak bölgeye göre daha kısa sürede gerçekleştirilen hızlı ve tek seanslık bir tedavidir. Hem yüz hem de vücut başlığı sayesinde tüm vücuda uygulanma imkânı mevcuttur. Uygulamanın konforunu artırmak için seans öncesinde bölgeye lokal bir anestezi uygulanır.

Profound RF, sisteme patentli gerçek zamanlı ısı kontrolü özelliği sayesinde cilt altına gönderilen sıcaklık üzerinde tam bir kontrole sahiptir. Mikro iğneli uçlar aracılığı ile aktarılan enerji özellikle cildin derin dermiş tabakasının ısısını 3-4 saniye kadar kısa bir sürede 65-75 derecelere kadar çıkararak kolajen ve elastin sentezini maksimum düzeye çıkarıyor. Tedaviden yaklaşık 6-10 hafta sonra cilt elastikiyetinde belirgin bir artış meydana geliyor, yüz hatları toparlanıyor. Cilt daha sıkı ve gergin görünüyor. Derin kırışıklıklar önemli ölçüde hafifliyor, gıdı bölgesindeki sarkma ve elastikiyet kaybında yüz güldürücü sonuçlar alınıyor.

Profound RF tedavisinin avantajları nelerdir?

Estetik tedavi sunan çoğu hekim için yaşlanan bir cildi tedavi etmenin en zorlayıcı taraflarından biri dermiste kaybedilen hacmin geri yerine konmasıdır. Profound, neoelastinogenezi, neokollajenezi ve yeni hyalüronik asit oluşumunu destekleyerek kaybedilen bu hacmi ve elastikiyeti geri kazandırır.

Profound, benzersiz bir şekilde yeni dermal hacim oluşturur. Bu, dermise dikkatli ve kontrollü olarak uygulanan termal etki sonrasında doğal iyileşme sürecinin bir sonucu olarak gerçekleşir. Doğal bir yaklaşımı tercih eden hastalar için vücudun kendi iyileşme süreci desteklenerek dermal hacim ve elastikiyet yaratılır.

Profound RF tedavisinden kimler faydalanabilir?

Tedaviden yüz ve vücutta elastikiyet kaybı, sarkma, cilt kalitesinde azalma ve çizgilenme problemi olan herkes faydalanabilir.

Profound RF tedavisinin etkileri ne kadar sürede ortaya çıkar?

Profound RF tek seanslık bir tedavidir ve hastalar işlemden 6-8 hafta kadar sonra ciltlerindeki değişimi gözlemlemeye başlarlar. Ancak optimum sonuçların ortaya çıkması 3-6 ayı bulur. Bu, yeni kolajen ve elastin liflerinin yapımı için gereken süredir.

Profound RF tedavisinin yan etkileri nelerdir?

İşlem sonrasında ciltte kızarıklık meydana gelir. Bu kızarıklık 3-12 saat içinde geçer. Bazı hastalarda bu süre bir güne kadar uzayabilir. Uygulama yapılan bölgede oluşan ödem ise 2 ile 5 gün arasında ortadan kalkar.