Thermage CPT

Thermage CPT Nedir?

Thermage cerrahi bir müdahaleye gerek kalmadan ciltte sıkılaşma etkisi yaratan ve cilt kalitesini yükselten son derece etkili bir teknolojidir. Ciltte oluşan elastikiyet kaybını gidererek, cilde daha düzgün ve pürüzsüz bir görünüm verir, yüz hatlarının belirginleşmesini ve yüz ovalinin toparlanmasını sağlar. FDA onaylıdır.a

Thermage CPT Nasıl Çalışır?

Thermage, radyo frekansı enerjisini cildin derin katmanlarına göndererek etki eder. Kolajen ve elastin liflerini uyararak, daha fazla kolajen ve elastin üretilmesini tetikler. Cilt bu sürecin ardından pürüzsüz, daha sıkı ve genç bir görünüm alır. Yüz ovali toparlanır, sarkmalar hafifler.

Thermage CPT Uygulaması Kimler İçin Uygundur?

Cildinde elastikiyet kaybı olan herkes Thermage tedavisinden faydalanabilir. Tüm cilt tiplerinde ve dört mevsim uygulanabilen, tek seanslık bir tedavidir. İşlem cildin derin katmanlarını hedeflediği için cilt yüzeyinde herhangi bir tahrişe neden olmaz. Uygulamanın ardından iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmadığı için kişiyi günlük hayatından alıkoymayan konforlu bir uygulamadır.

Thermage CPT Güvenli Bir Uygulama mıdır?

Dünya genelinde 2002 yılından beri kullanılan Thermage teknolojisi 75’den fazla ülkede 2.500’ün üzerinde hekim tarafından 1.000.000’un üzerinde hastada uygulanmış tamamen güvenli bir uygulamadır.

Thermage’ın Yan Etkisi Var Mıdır?

Thermage uygulaması oldukça güvenlidir. Uygulamadan sonra kızarıklık ve şişlik görülebilir, bunlar normal ve geçici etkilerdir.

Thermage CPT Hangi Bölgelerde Kullanılabilir?

  • Yüzdeki kırışıklıklar ve sarkmalar
  • Burun kenarları ve ağız köşelerindeki sarkmalar
  • Göz kapaklarındaki sarkmalar
  • Göz kenarlarındaki kırışıklıklar
  • Dekolte ve boyun bölgesindeki kırışıklıklar
  • Göğüs bölgesi
  • Kol altındaki yağlanmalar ve sarkmalar
  • İç bacak ve iç diz bölgesindeki sarkmalar
  • Kalça bölgesindeki yağlanmalar, sarkmalar

İşlem Süresi Ne Kadardır ve Kaç Seans Gerekir?

Uygulama cildin durumuna ve uygulama alanının büyüklüğüne göre 45 dakika ile 1 saat arasında tamamlanır. Tek seanslık bir tedavidir. Uygulamanın etkilerinin devamlılığını sağlamak için 1,5-2 senede bir tekrarlanması önerilir.

Tedavinin Etkileri Ne Zaman Ortaya Çıkar?

İşlemden hemen sonra dahi ciltte gözle görülür bir parlaklık, tazelik ve sıkılık hissedilir. Tedavinin asıl sonuçları yeni kolajen ve elastin liflerinin üretmeye başlamasıyla birlikte 1-2 hafta içinde, nihai sonuç ise 2 ile 3 ay içinde ortaya çıkar.