Fokuslu Ultrason ile Cilt Gençleştirme

Fokuslu Ultrason nedir?

Fokuslu ultrason uygulamaları ameliyatsız yüz germe işlemlerinde yüz güldürücü sonuçlar veren önemli bir seçenektir. Maksimum etki sunan en popüler neştersiz tedavilerden biridir. Bu cihazlar,

30 dakika gibi kısa bir sürede ameliyatsız lifting etkisi için çözüm üretir. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi FDA’nın da onayladığı ‘Ulterapi, ‘odaklanmış ses dalgalarıyla yüz germe’ olarak tanımlanıyor. Sistem cilt sıkılaştırma ve yüz kaldırmada etkili, uzun süreli fayda sağlıyor ve derinin dış tabakasına zarar vermiyor.

Fokuslu ultrason nasıl uygulanıyor?

Hekim, cildi muayene ediyor ve tedaviye ihtiyaç olan bölgelere ‘odaklanmış ses dalgaları’ gönderiyor. Uygulama sonrasında cildin altında derin bir ısı oluşuyor. Derinlere ulaşan bu enerji, cildin kendini onarma mekanizmasını harekete geçirerek kolajen üretimini uyarıyor.

 

Fokuslu ultrason uygulaması ne kadar sürüyor?

Uygulama için 30 veya 60 dakikalık süre yeterli. Sonrasında kişi günlük yaşamına geri dönebiliyor.

 

Fokuslu ultrason işlemi ağrılı mıdır, süresi ne kadardır?

İşlem öncesi lokal anestezik krem uygulanır, acı vermeyecek düzeyse ısı hissedilir

Fokuslu ultrason kaç seans gereklidir?

Bu tedavinin genellikle 1 seans yapılması yeterlidir. İleri derece sarkması olanlarda 2. seans gerekebilir.

 

Fokuslu ultrason hangi bölgelerde kullanılıyor?

Alın, göz çevresi, orta ve alt yüz de dahil olmak üzere yüzün herhangi bir bölgesinde kullanılabiliyor. Özellikle göz çevresi için ideal. Sarkık göz kapağı toparlanıyor ve kaşlar anlamlı bir şekilde yukarı kalkıyor.

 

Bu yöntemin diğerlerinden farkı nedir?

En önemli fark, hekim tedavi ettiği deri bölgesini ultrason yardımıyla görebiliyor ve o noktaya atış yapıyor. Ses dalgaları lazer ve radyo dalgalarının ulaşamadığı bir derinliğe ulaşılıyor

 

Tedavisi bir ön hazırlık gerektiriyor mu?

Randevunuzu aldıktan sonra, tedavi öncesi herhangi bir özel hazırlık veya cilt bakımı yaptırmanıza gerek yok. Uygulama sadece tek bir seansta, sosyal hayatınızı aksatmadan güneşin, yerçekiminin ve zamanın etkilerine karşı mücadele etmenize yardımcı oluyor.

 

Bazı hastalar tedaviden hemen sonra bir ilk etki görür fakat esas sonuçlar oluşan yeni kolajenin boyun, çene, alındaki cildi gerip, sıkılaştırmasıyla 2-3 ay sonra ortaya çıkar. Cerrahi bir yüz gerdirmenin sonuçlarına ulaşamasa da cerrahiden kaçınanlar için veya cerrahi yüz gerdirme yaptırdıktan sonra etkilerini uzatmak için klinik olarak kanıtlanmış invaziv olmayan iyi bir alternatif sunar.