Garshana – Selülit Masajı

Garshana – selülit masajı nedir?

İnceltme ve sıkılaştırma özelliği olan, üç aşamalı ve çok etkili bir masaj tekniğidir. Garshana, Sankritçe’de ‘kuru fırçalama’ anlamına geliyor. Geleneksel bir Ayurvedik Masaj türü olan, ham ipek veya keten eldiven / kese yardımıyla yapılan masaj, hücreler arasındaki sıvıda biriken toksinleri tahliye ederek, dolaşımı ve lenf sistemini uyararak ciltteki portakal kabuğu görünümünü düzeltiyor. Garshana masajı ayrıca bedendeki ağırlık ve uyuşukluk hissinin kaybolmasını ve vücuttan negatif elektriğin atılmasını da sağlıyor.

 

Garshana – selülit masajı nasıl uygulanır?

İlk aşamada vücut, baş bölgesi dışarıda kalacak şekilde buhar kabinine sokularak 15 dakika boyunca kasların gevşemesi ve gözeneklerin açılması sağlanır. İkinci aşamada, okaliptüs bazlı özel bir yağ karışımı kullanılarak, sorunlu bölgelere kese ile masaj yapılır. Bu özel karışım, kanallara etki ederek vücutta birikmiş olan yağların idrarla atılmasını sağlar. Üçüncü ve son aşamada ise selülit karşıtı özel bir jel ile masaj uygulanarak, jelin derin dokulara nüfuz etmesi sağlanır.

 

Garshana – selülit masajı ne kadar sürer?

Üç aşamalı uygulama ortalama 60 dakikada tamamlanır.

 

Garshana – selülit masajından hangi sonuçlar beklenmelidir?

Özel diyeti ile birlikte ve düzenli uygulandığında, yağlı bölgeleri ve selülitleri gözle görünür şekilde azaltır, dokuları sıkılaştırır. Ayrıca cildi canlandırır ve pürüzsüzleştirir. Kan dolaşımını artırır, metabolizmayı hızlandırır ve bağ dokularını güçlendirir. 

 

Garshana – selülit masajı kimlere uygundur?

İncelmek, sıkılaşmak ve selülitlerini azaltmak isteyenler için idealdir.

Garshana – selülit masajı kaç seans alınmalıdır?

Bu masajı ilk kez alacak olanların, vücut tipine göre gerekli olan uygulama sayısını, ilk seanstan sonra terapist ile görüşerek karar vermeleri gerekir. Genellikle 5 seanslık 2 paket halinde alınması önerilir. Böylece 5 seanslık ilk paket ile tüm beden uyarılarak aktive edilirken, ikinci 5 seansta sorunlu bölgelere yoğunlaşılarak, yerleşmiş yağ ve selülitlere karşı özel uygulamalar devreye sokulur.

 

Garshana – selülit masajı yaptıranların sonuç alması için nelere dikkat etmesi gerekir?

Uygulamadan en az 3 gün önce et, alkol ve kafein kullanımının kesilmesi, taze meyve ve sebze ağırlıklı beslenilmesi önerilir. Ayrıca bol su tüketilmesi de önemlidir.