PicoWay Lazer

PicoWay Lazer Nedir?

PicoWay, olağanüstü yenilikçi pikosaniye laseridir. Ultra-kısa atımlar kullanan PicoWay, tek sistemde, 1064 nm & 532 nm çift dalga boyu ile geleneksel Q-switch laserlerle giderilemeyen her renkte ve türde dirençli dövmeleri, dermal ve epidermal pigmente lezyonları ve benign pigmente lezyonları tamamen giderir.

PicoWay’i benzersiz kılan çalışma modu, dokuya ultra kısa atımlarla enerji iletilmesi esasına dayanır. Bu enerji atımları, foto mekanik etki yaratarak dövme boyasını veya lekeyi daha küçük, daha kolay elimine edilebilen partiküllere parçalar.

En yüksek güce sahip PicoWay ile en kısa pikosaniye atımlarla uygulamalar, hastalar için konforlu geçer. PicoWay diğer sistemlerden %40 daha kısa pikosaniye atımlar sayesinde daha düşük enerjide tedavilerde devrim yaratmıştır.

 

 Uygulama Alanları

  • Dermal, epidermal pigmente lezyonlar
  • Bütün dövme renklerinin silinmesi
  • Seboreik keratoz, melazma
  • Nevüs, Becker Nevüs, Nevus Spilus
  • Postinflamatuar hiperpigmentasyon

 

Neden PicoWay Teknolojisi?

Bilimsel çalışmalara göre atım süresi ne kadar kısa ise lazer enerjisini mekanik strese dönüştürme etkinliği o kadar yüksek olur. Oluşturulan mekanik stres, partikülleri daha küçük parçacıklara ayırmak için gereklidir. Parçacıklar ne kadar küçük ise vücut için onları elimine etmek daha kolay olur.

Geleneksel Q-Switch teknolojisi daha fazla tedavi sayısı gerektirir ve tedavi süresince belirgin bir rahatsızlık verir. Birçok vakada ise dövme veya pigmente lezyonlar tamamen giderilemez. Picosecond teknolojisi, Q-switch lazerlerden 1000 kat daha kısa, saniyenin trilyonda biri kadar olan ultra kısa atım süresine sahiptir. PicoWay silinemeyen dövmeler veya daha kompleks pigmente lezyonlar için geliştirilmiş ilk ve tek sistemdir.

 

En Kısa Pikosaniye Atımları, En yüksek Güç

PicoWay’in tescilli çalışma modu ile diğer pikosaniye sistemlerine göre dünyadaki en yüksek güce ve en kısa atım süresine sahiptir. PicoWay’in ultra kısa atımları, pigment partiküllerini parçalamak için gerekli foto akustik etkiyi yaratır ve daha az tedavi ile lezyonları daha iyi giderir.

PicoWay ile Uygulama Ağrılı mıdır?

PicoWay sayesinde daha az ısı yayılımı; daha az yan etki ve ağrı sağlar. Sistem daha küçük parçacıkları etkilediğinden lezyonlar mükemmel şekilde giderilir. Tedaviden sonra yara izi kalmaz.