ONDA Soğuk Dalga Terapisi ile Selülit Tedavisi

ONDA Soğuk Dalga Terapisi Nedir?

Soğuk Dalga Terapisi (Coolwaves), yeni bir tedavi yöntemidir. ONDA, tıpta birçok alanda kullanılan mikrodalga enerjisinin ilk kez estetik amaçlarla kullanıldığı ilk radyofrekans cihazıdır. FDA onaylı ONDA, özel mikrodalgaları kullanıp selektif olarak yağ hücrelerini hedef alarak onları güvenli ve ameliyatsız olarak küçültebilen tek sistemdir. Selülitli ve gevşemiş dokuda yaptığı sıkılaşma ve incelme etkisiyle cihaz selülit tedavisinde etkili sonuçlar alınmasını sağlıyor.

ONDA Soğuk Dalga Terapisi Nasıl Etki Eder?

Ağrısız olan bu uygulamada hedef nokta sadece iki dakika içinde 50-55°C arası sıcaklığa ulaşır ve bu sayede yağ hücrelerinin zar yapıları bozularak hücreler küçülür. ONDA Soğuk Dalga Terapisinde mikrodalgaların yağ hücrelerinde yüksek hızda yaptığı titreme sonucu çok hızlı ısı artışı olur. 10 dakikadan kısa bir sürede yağ hücreleri içerden hasarlanarak zarar görür, içindeki yağ leflere boşalır yani bir nevi terleme olur ve bu yağlar makrofaj yardımıyla lenfatik sisteme atılır. ONDA, patentli başlıkları sayesinde deriye temas eden soğutma ünitesi ile hastaya masaj hissi verir.

ONDA Soğuk Dalga Terapisinin Avantajları Nelerdir?

  • Tek seanslık bir uygulamadır
  • Seans süresi sadece 10 dakikadır
  • Ciltte tahriş oluşturmaz. Hafif kızarıklıklar kısa sürede geçer
  • Acısız ve ağrısızdır
  • Bilinen bir yan etkisi yoktur

ONDA Soğuk Dalga Terapisinden Sonra Nasıl Bir Sonuç Beklemeliyim?

ONDA Soğuk Dalga Terapisi ile bölgesel yağ dokusu azalırken selülitli cilt altı dokuda fibröz bantlar esnetilir, dermiste bulunan kolajen liflerinin anında büzülmesi sağlanır ve yeni kolajen oluşumu tetiklenir gevşek doku sıkılaşır ve cilt kalitesi artar.

ONDA Soğuk Dalga Terapisi Hangi Tip Selülitte Etkilidir?

ONDA Soğuk Dalga Terapisi, 1 ve 4 derece arası yani tüm selülit tiplerine uygundur.

ONDA Soğuk Dalga Terapisi Ağrılı Bir Uygulama mıdır?

ONDA, derinin üst katmanlarında sıcaklık oluşturmadığı için konforlu ve etkili bir uygulamadır. Ağrı ve acı hissedilmez.

ONDA Soğuk Dalga Terapisinin Yan Etkileri Nelerdir?

ONDA soğuk dalda terapisinin herhangi bir yan etkisi yoktur. Uygulamadan sonra hafif kızarıklıklar oluşabilir. Bu kızarıklıklar dakikalar içinde kaybolur.

 

 

Loading